Urząd Gminy Złotniki Kujawskie

Złote Gody w Gminie Złotniki Kujawskie

Ocena 0/5

Przeżyłam z Tobą tyle lat śpiewała Krystyna Giżowska. Słowa tej pięknej piosenki mogą nucić wspaniali Jubilaci, od których Młode małżeństwa mogą brać przykład.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w sobotę, 11 lutego 2023 r w restauracji „Na Skarpie” w Tucznie.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Złotniki Kujawskie. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Długie i szczęśliwe małżeństwa są wielkim skarbem, stoi za nimi trud wychowania dzieci i wnuków, troska i zapobiegliwość o dobrobyt ale także wielki szacunek i miłość. Życiowa miłość to nie ta, która nie wytrzymuje próby czasu, ale ta, która trwa pomimo upływających lat. Bo największym bogactwem i złotem tego świata jest serce ukochanego człowieka.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Złotnikach Kujawskich - p. Aneta Wieczorek. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Złotniki Kujawskie – p. Witold Cybulski, w asyście przewodniczącego Rady Gminy Złotniki Kujawskie p. Tadeusza Kuglarz. 

Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli - ten aforyzm oddaje to, że choć ta droga często nie jest łatwa, wymaga wybaczania to kiedy potrzeba, ręka wyciągana do męża czy żony jest stale silna i daje oparcie – mówiła do jubilatów Aneta Wieczorek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. 

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kwiaty. Nie zabrakło również symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewnił zespół Śpiewaczy „Złotniczanki” pod kierownictwem p. Iwony Szczepańskiej.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

1.     Cecylia i Andrzej Boniek

2.     Lidia i Tadeusz Gąsiorek

3.     Bożena i Tadeusz Jaworscy

4.     Anna i Edward Kazior

5.     Danuta i Jerzy Stypczyńscy

6.     Józefa i Zenon Suszek

7.     Halina i Bolesław Warda

8.     Teresa i Edward Wasiak

9.     Teresa i Jan Wawrzyniak

10. Halina i Waldemar  Wilke

11. Zuzanna i Łucjan Zielińscy

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy świetnego zdrowia , samopoczucia i pogody ducha, abyśmy mogli jak najdłużej spotykać Was na swojej drodze, inspirować się Wami, podziwiać i czerpać siły z Waszego przykładu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów – tych, które postawiliście sobie przed wielu laty wstępując na wspólną drogę życia jak i tych, które stawiacie sobie Państwo teraz.

Galeria zdjęć

IMG_0059 IMG_0067 IMG_0086 IMG_0098 IMG_0108 IMG_0122 IMG_0135 IMG_0147 IMG_0156 IMG_0166 IMG_0170 IMG_0176 IMG_0181 IMG_0191 IMG_0194 IMG_0196 IMG_0201 IMG_0208 IMG_0209 IMG_0214 IMG_0215 IMG_0228 IMG_0231 IMG_0237 IMG_0241 IMG_0246 IMG_0247 IMG_0259 IMG_0262 IMG_0263 IMG_0276 IMG_0278 IMG_0284 IMG_0290 IMG_0294 IMG_0298 IMG_0312 IMG_0313 IMG_0315 IMG_0316 IMG_0318 IMG_0321 IMG_0338 IMG_0339 IMG_0342 IMG_0345 IMG_0348 IMG_0351 IMG_0352 IMG_0363
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności