Urząd Gminy Złotniki Kujawskie

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo

Ocena 0/5

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo, które odbędą się w Złotnikach Kuj. w ramach współpracy z Fundacją Feminoteka.

 

Termin warsztatów: 22-23.10.22 w godz. 09.00-15.00
Miejsce: OSiR w Złotnikach Kuj. ul. Szosa Bydgoska 35

 

W warsztatach mogą wziąć udział tylko osoby, które mogą być na całości zajęć (dwa dni).

 

Zgłoszenia pod nr tel. 602 297 055 lub osobiście
Anna Wróblewska-Zawadzka
Wioleta Gabryszak-Nogalska

 

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
• rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
• podejmowania decyzji
• reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
• samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

 

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo.

 

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.

 

Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

 

Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

 

WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno - kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

 

Metody pracy
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie
do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

 

Osoba prowadząca:
Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, biznesu i WenDo.
Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański) i trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych edukacji praw człowieka i antyprzemocowych. Certyfikowana trenerka WenDo. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Na co dzień pracuje jako trenerka biznesu.

 

Co ze sobą zabrać:
• wodę
• przekąskę do jedzenia
• wygodne ubranie typu dres
• buty na płaskiej podeszwie.
W miejscu zajęć będzie można się przebrać.

 

Organizatorki:
Anna Wróblewska-Zawadzka
Wioleta Gabryszak-Nogalska

 Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2UytPqkHk

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności