Urząd Gminy Złotniki Kujawskie

Relacja z Zawodów Wędkarskich Sołectw Gminy Złotniki Kujawskie

Ocena 0/5

W dniu 26.08.2023 roku na jeziorze w m. Lisewo Kościelne zostały rozegrane 
Zawody wędkarskie o „Puchar Lata” Sołectw Gminy Złotniki Kujawskie. Organizatorami zawodów byli Sołtys Krążkowa Edward Łaszyca i Radny Gminy Jacek Białkowski. 

Zawody honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Złotniki Kujawskie Pan Witold Cybulski.

W zwodach wędkarskich wystartowało 29 zawodników, którzy zostali podzieleni na II grupy wiekowe – Junior (11 zawodników), Senior (18 zawodników).

Wyniki zawodów:

Indywidualnie Juniorzy:

1. Wołczyk Wiktor  - 1,140 kg

2. Wołczyk Ignacy  - 0,960 kg

3. Michalak Liliana - 0,610 kg

Indywidualnie Seniorzy:                                                     

1. Łaszyca Edward        - 5,100 kg                                         

2. Kaszuba Waldemar   - 2,400 kg

3. Jadaszewski Maciej  - 2,360 kg

Puchar za największą złapaną rybę zdobył Junior Wiktor Wołczyk

Karaś  - 1,140 kg  

Łączna waga złowionych ryb to 20,400 kg - Gratulacje dla Wędkarzy.

Zgodnie z umową zawartą  z Właścicielem łowiska wszystkie złowione ryby po zważeniu odzyskały wolność i zostały wypuszczone do jeziora.

Organizatorzy zawodów dziękują Uczestnikom za udział w zawodach, a Sponsorom za wsparcie finansowe, rzeczowe i żywieniowe: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy, Port Lotniczy w Bydgoszczy, Wójt Gminy Złotniki Kujawskie,
Pani Katarzyna Andryszak, Pani Bogumiła Pawlak, Pan Paweł Pawlak, Pani Sołtys Iwona Ciupak, Pani Sołtys Ilona Nowaczyk, Panie Sołtys Tuczna i Tuczna Wieś, Pani Sołtys Rucewa, Pan Sołtys Krężoł, Radny Jacek Białkowski.

Zawodnicy i organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Pani Iwony Grontkowskiej-Bednarek z restauracji na Skarpie za pyszną zupę gulaszową, Firmie Ferrero Polska za słodycze, a Pani Danucie Wojdylak z Krążkowa i Pani Sołtys Halinie z Palczyna za pyszne ciasta.

Dodatkowe podziękowania składamy również:

Właścicielowi łowiska za jego udostępnienie na zawody, Kolegom Tomkowi i Waldkowi za regulaminowe sędziowanie, a Panu Marcinowi za przygotowanie stanowisk do zawodów.

DZIĘKUJEMY  i zapraszamy na zawody w przyszłym roku.

Tekst: Edward Łaszyca

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności