close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Wtorek 18 Luty 2020 | Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
    
Spotkanie po latach

60 lat temu zaczęli naukę w Szkole Podstawowej w Gniewkówcu, a 31 sierpnia 2019 r. ponownie spotkali się w szkolnych  ławach.

Inicjatorem spotkania był Marek Rosa, jeden z ówczesnych uczniów klasy, która tego dnia wraz ze swoimi kolegami ze szkolnej ławy wspominał lata szkolne. Na spotkaniu obecna była wychowawczyni klasy - pani Wanda Mazurek, wówczas Szczepanek, oraz mąż pani Wandy – pan Wincenty Mazurek, który przed laty pełnił funkcję inspektora szkolnego. Obecny był również pan Zieliński –ówczesny kierownik szkoły oraz aktualny dyrektor tejże placówki - pani Irena Kopyszka.
Po powitaniu uczestnicy spotkania udali się do klasy (obecnie jest to sala przedszkolna), w której przed laty rozpoczęli naukę.

 Wychowawczyni sprawdziła listę obecności. Wówczas było ich 18. Na spotkaniu obecnych dziesięcioro uczniów. Nie wszyscy przybyli, czworo nie żyje. Pamięć osób nieżyjących uczczono minutą ciszy. 
W dalszej części odbyło się spotkanie na świetlicy wiejskiej, podczas którego wspominano „stare czasy”. Źródłem wiedzy była kronika szkolna z tamtych lat. Każdy uczestnik opowiedział o sobie, co zmieniło się w jego życiu przez lata.

 Pani Mazurek odczytała list, który wzruszył wszystkich. Stwierdziła, że w życiu otrzymała wiele nagród, ale dzisiejsze spotkanie jest dla niej nagrodą szczególną i bardzo ważną.
Pan Zieliński opowiedział o początkach swojej pracy jako nauczyciel i kierownik. Wiele cennych informacji przedstawił pan Wincenty Mazurek.
Niestety czas płynie szybko i trzeba było się rozstać. Ale uczestnicy spotkania planują już kolejne.

Tekst Irena Kopyszka

Fot. nadesłane

 

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 16

1  2  3  
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
  
 


  
     
  
on line: 8 odwiedzin: 8899323
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2020 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.