close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Niedziela 26 Maj 2019 | Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
    
Kujawiaczek dla Niepodległej

W piątkowe popołudnie, 23 listopada 2018 r. w Przedszkolu Publicznym „Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich miało miejsce nietypowe wydarzenie. Cała społeczność przedszkolna przygotowała   widowisko  tematyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tego spotkania zorganizowano we współpracy z Fundacją KSM „Jesteśmy z Wami” zbiórkę pieniędzy dla wyjątkowego przedszkolaka Marcela, który od urodzenia porusza się na wózku. (relacja z tego wydarzenia za tydzień).

W przedsięwzięcia te zaangażowanie pracowników przedszkola i  rodziców oraz   dzieci było ogromne. Wspólnie tworzyliśmy scenografię, dekorację i stroje do tego wydarzenia, ćwiczyliśmy kroki i całe układy. Na uwagę zasługuje fakt, że w przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola i w jednym czasie na scenie występowało ponad 130 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Tak duże przedsięwzięcie było możliwe, dzięki uprzejmości kierownika OSiR, który przez 2 tygodnie gościł nas na sali podczas prób i zorganizowanego widowiska. 

Publiczność dopisała. Salę wypełnili po brzegi  zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie dzieci oraz przyjaciele „Kujawiaczka”. Zaskoczenie przybyłych gości było ogromne: dzieci przedszkolne w improwizacji muzyczno - ruchowej przedstawiły historie odzyskania niepodległości. Zwieńczeniem widowiska był  wiersz W. Bełzy „Katechizm małego Polaka” przełożony na gwarę kujawską.

     Wszystkim, którzy przyczynili się do tego widowiska serdecznie dziękujemy  i już wkrótce zapraszamy na kolejne wydarzenie, bowiem w nowym roku  planujemy zorganizować w naszym przedszkolu pionierski  konkurs recytatorski propagujący gwarę kujawską.  

 

Tekst:  Joanna Babral

Fot. Katarzyna Knych

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 14

1  2  3  
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
  
 


  
     
  
on line: 9 odwiedzin: 8063087
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2019 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.