close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Niedziela 25 Luty 2018 | Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Sołeckie wieści
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Biblioteka Publiczna
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Policja
Opieka medyczna i leczenie uzależnień
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Bezdomność zwierząt
Bezpieczeństwo
    
Dyskusyjny Klub Książki

 

Trzecia Ogólnopolska Dyskusja Literacka


Spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Witkiewicz


II Ogólnopolska Dyskusja Literacka


Spotkanie autorskie z Panią Maria Ulatowską


DKK - Kwiecień 2013 r.


Dyskusyjne Kluby Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie
14 Maja 2012

 

Dyskusyjne Kluby Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie

Dziecięcy

Data spotkania: 27.04.2012r.

Autor i tytuł omawianej książki:  „Pan Kuleczka” Wojciech Widłak

Opinia klubowiczów o książce: Książka bardzo nam się podobała, z zaciekawieniem czytaliśmy o przygodach Pana Kuleczki i jego przyjaciół.

Następne spotkanie: 25.05.2012r.

Czytana książka: „Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy, czyli Podróże w głąb Europy” Łukasz Dębski

 

 Data spotkania: 30.03.2012r.

Autor i tytuł omawianej książki:  „Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny” Dariusz Rekosz

Opinia klubowiczów o książce: Książka bardzo nam się podobała, ukazała nam postać szkolnych detektywów, którzy rozwiązują kolejną zagadkę, tym razem ginących telefonów komórkowych. Razem z nimi mogliśmy wyjaśnić tą zagadkę, wykonaliśmy również gazetowe postacie tych detektywów.Młodzieżowy

Data spotkania: 27.04.2012r.

Autor i tytuł omawianej książki: „Zła dziewczyna” Beata Ostrowicka
    

  Opinia klubowiczów o książce: Marcyśka nastolatka pochodząca z biednej rodziny wyjeżdża do Krakowa aby podjąć naukę w liceum. W zamian za opiekę zamieszkuje u ciotki, osoby w starszym wieku. Ciotka umiera, a Marcysia staje przed groźbą powrotu do domu, nie pomyślała że ciotka zostawi jej w spadku mieszkanie. I tak się stało, dochodzi jednak do konfliktu rodzinnego. Czy Marcysia jest złą dziewczyną, ponieważ postanawia przyjąć spadek i kontynuować naukę? Książka bardzo nam się podobała, stwierdzamy iż Marcysia nie jest „złą dziewczyną” tylko dlatego, że chciała się uczyć i żyć jak każda nastolatka.

Następne spotkanie: 24.05.2012r.
Czytana książka: „13. Poprzeczna” Małgorzata Gutowska-Adamczyk


Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Złotnikach Kujawskich
12 Marca 2012

Dnia 24.02.2012r. w Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, czytaliśmy książkę " Zuźka Zołzik -Królowa Ciastek". "Królowa ciastek" to dziewczynka Zuźka, pierwszoklasistka. Poznaliśmy jej przeżycia związane z rozpoczęciem nauki w szkole. Dzieci stwierdziły po głębokim zastanowieniu, iż w każdym z nich jest taka mała "Zuźka Zołzik".
Uczestnikom spotkania przygody Zuźki bardzo się podobały.
Następne spotkanie 30.03.2012r.- Serdecznie zapraszamy chętne dzieci.


 

Dnia 28.02.2012r. w Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży, na którym dziewczęta dyskutowały o przeczytanej książce "Pobby i Dingan" Ben Rice. Książka ta przeniosła je w świat fantazji, chociaż przykro i smutno im było kiedy na końcu przeczytały o śmierci Kellyanne, głównej bohaterki. Chętną młodzież zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 22.03.2012r.


Dnia 02.02.2012r odbyło się kolejne spotkanie

 Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie.

 Czytana książka: Barańska Ewa – Pierwiastek zero

 Opinia:
Tajemnicza firma farmaceutyczna postanawia przeznaczyć ogromne środki na badania naukowe genialnego chemika. W jego nieprzeciętnym umyśle zrodziła się rewolucyjna hipoteza: w Tablicy Mendelejewa brakuje pierwiastka, który pozwala odpowiedzieć na nurtujące uczonych całego świata pytanie jak stworzyć materię ożywioną. Wraz z postępem pracy naukowej okazuje się, że na udowodnieniu hipotezy najbardziej zależy pewnej organizacji, która od wieków pragnie posiąść tajemnicę życia...
Książka bardzo się nam spodobała, czytało się ją szybko,mamy tylko nadzieję iż była to fikcja literacka.

Następne spotkanie 02.03.2012 o godz.16.30 czytana książka Carlos Ruiz Zafon – Gra anioła. Zapraszamy wszystkich chętnych. Dnia 26.01.2012r. odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży. Czytaliśmy książkę „ Mam dość” Heidi Hassenmuller. „Mam dość” krzyknęły dziewczyny i założyły gang, który nazwały Hieny. Książka bardzo nam się podobała porusza problemy współczesnych nastolatków: przemoc, agresja, których bunt często wynika z braku akceptacji czy zrozumienia w środowisku. Dziewczyny pod przewodnictwem Jody uciekają się do rozbojów i kradzieży, my natomiast nasze problemy wolimy rozwiązywać z pomocą dorosłych. Następna książka jaką będziemy czytać to: „Pobby i Dingan” Ben Rice, a kolejne spotkanie odbędzie się 28.02.2012r. Serdecznie zapraszamy.


 


Dnia 27.01.2012r. odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Czytaliśmy książkę pt. „Srebrne wieże” Ann Bryant. Tytułowe srebrne wieże to szkoła z internatem dla dziewcząt. Książka bardzo nam się podobała, pokazuje nam, że mieszkanie w internacie z dala od rodziców nie jest takie straszne, daje nam szanse nawiązania nowych przyjaźni. Następna książka jaką będziemy czytać to: „Królowa ciastek” Barbary Park, a kolejne spotkanie odbędzie się 24.02.2012r. Serdecznie zapraszamy.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

29 Grudnia 2011

Dnia 09.12.2011 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Czytaliśmy książkę Johna Irvinga- Ostatnia noc w Twisted River. Tytułowa Twisted River to rzeka i osada flisaków,w której mieszka kucharz Dominic i jego syn Danny.Tragiczna pomyłka chłopca i splot nieszczęśliwych wydarzeń zmusza ojca i syna do wyjazdu.Autor przedstawia ich dalsze losy na przestrzeni 50 lat. Jak to u Irvinga, bywa groteskowo,smutno,zabawnie albo dziwnie,wydarzenia tragiczne przeplatają się z absurdem, a wszystko składa się na jakieś krzywe zwierciadło ludzkiego losu. Pomimo,że chcieliśmy tę książkę przeczytać nie zachęciła nas do lektury innych książek tego autora. Następna czytana książka  - Arabska żona -T.Valko Zapraszamy na kolejne spotkanie 13.01.2012 o godz.16.30.

Dnia 21.12.2011 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży.Omawialiśmy książkę Ewy Barańskiej - Pierwiastek zero.

Książka nie bardzo się nam podobała,bliższe są nam problemy młodzieży niż sprawy dorosłych,a tych autorka porusza znacznie więcej. Następne spotkanie 20.01.2012r.
Czytamy książkę Heidi Hassenmuller - Mam dość. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 
 

Autor: Iwona Antosz-Świcarz


DKK przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie

Data spotkania: 04.11.2011r.

Ilość rozdanych egzemplarzy: 3

Ilość uczestników: 7

Autor i tytuł omawianej książki: „Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewis

Opinia klubowiczów o książce: Książka pełna tajemniczości i magii bardzo nam się podobała, mogliśmy się  raz jeszcze  przekonać, że dobro zwycięża ze złem.

Następne spotkanie: 16.12.2011r.

Czytana książka: „Srebrne wieże” Ann Bryant

 

 

DKK przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie

Data spotkania: 24.11.2011r.

Ilość rozdanych egzemplarzy: 4

Ilość uczestników: 4

Autor i tytuł omawianej książki: „Sześć Dominika” Anna Łacina

Opinia klubowiczów o książce: Ogólnie książka nam się podobała, bardzo lubimy czytać romantyczne historie. Podobała się nam zarówno treść i zawarte w niej cytaty. Natomiast nie bardzo podobała się nam sama okładka, a sam tytuł nie pasuje do książki.

Następne spotkanie: 15.12.2011r.

Czytana książka: „Pierwiastek zero” Ewa Barańska


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych
23 Listopada 2011

W dniu 04.11.2011 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.
Omawialiśmy książkę Agnieszki Podoleckiej - Za głosem Sangomy.
Książka na uczestnikach spotkania nie zrobiła wielkiego wrażenia.Podobał nam się opis Afryki, lecz zdaniem czytelników był nadmiar opisów miłości a tajemnica figurki nie została do końca odkryta.
Następne spotkanie odbędzie się 09.12.2011.  Czytana książka : John Irving - Ostatnia noc w Twisted River.
Zdjęcia dostępne są tutaj.
 
Autor: Iwona Antosz-Świcarz


DKK dla dorosłych

 Data spotkania 07.10.2011

Ilość uczestników 4 osoby.

Czytana książka Marta Świderska - Pelink  - Za drzwiami deszczu.

Opinia o książce: Jest to powieść o losach trzech przyjaciółek Magdy, Lidki i Kaśki. Wszystkie trzy szukają w życiu szczęścia i miłości,nawet za wszelką cenę. Opinia czytających pań była jednakowa, jest to książka nudna i mdła, założenia autorki były dobre lecz niestety coś jej nie wyszło. Z czytanych do tej pory książek ta jest zdecydowanie najgorsza.

Następne spotkanie 04.11.2011. Czytana książka  " Za głosem sangomy"

DKK dzieci i młodzieży

DKK przy Bibliotece Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie

Data spotkania: 30.09.2011r.

Ilość rozdanych egzemplarzy: 6

Ilość uczestników: 6

Autor i tytuł omawianej książki: „Tajemnica pociągu” - Martin Widmark

Opinia klubowiczów: Książka bardzo nam się podobała, z Mają i Lassim młodymi detektywami mogliśmy rozwiązywać zagadkę kryminalną – sprawę zaginionych pieniędzy. 

Następne spotkanie: 28.10.2011r.

Czytana książka: Lew, Czarownica i stara szafa. - C.S. Lewis

Zdjęcia ze spotkania tutaj.


Dnia 02.09.2011 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Złotnikach Kujawskich.

Rozmawialiśmy o książce Hanny Cygler - Dobre geny.

Opinia uczestników spotkania była podzielona. Jest to książka o życiu kobiety po przejściach, pochodzącej z dobrej rodziny, która na skutek knowań traci pracę. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że „szału nie było”.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkanie dnia 07.10.2011 r. o godz.16.30.

Czytana książka Marta Świderska-Pelinko - "Za drzwiami deszczu".

Zdjęcia ze spotkania tutaj.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
  
 


  
     
  
on line: 4 odwiedzin: 6461839
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2018 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.