close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Środa 23 Maj 2018 | Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Sołeckie wieści
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Biblioteka Publiczna
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Policja
Opieka medyczna i leczenie uzależnień
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Bezdomność zwierząt
Bezpieczeństwo
    
Aktualności i ogłoszenia

22.08.2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że osoby które poniosły straty w wyniku huraganu z 11 na 12 sierpnia 2017 roku (budynki mieszkalne lub budynki gospodarcze) mogą składać wnioski u udzielenie pomocy w postaci zasiłku celowego z tytułu klęski żywiołowej.

Wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich.


26.07.2017 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich uprzejmie informuje, iż zbliża się termin składania wniosków o ustalenie prawa do funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinnego, świadczenia wychowawczego „500+” na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

 

         W przypadku ubiegania się o  świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy trwający od października  2017 r. do września 2018 r. wnioski można składać od 01.08.2017 r. Aby mieć wypłacone świadczenie wychowawcze bez przerwy tj. w październiku 2017 r. wniosek należy złożyć do 31.08.2017 r. Wnioski, które zostaną złożone we wrześniu będą rozpatrzone do końca listopada 2017 r., natomiast wnioski złożone w październiku zostaną rozpatrzone najpóźniej do końca grudnia 2017 r.

 

    W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

 

    W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 30 listopada tego roku.”,

 

    W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.

 

    W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

 

    W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.


Program Rodzina 500 plus

Jednostką odpowiedzialną za realizację Programu „Rodzina 500 plus" dla mieszkańców gminy Złotniki Kujawskie będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich

Start programu wyznaczony jest na 1 kwietnia 2016 r. Wniosek o świadczenie będzie można złożyć w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy. Organ wyda decyzję i wypłaci pieniądze w ciągu trzech miesięcy od wpłynięcia wniosku. Ostateczny termin przyjmowania wniosków obejmujących spłatę świadczenia od 1 kwietnia 2016 roku mija 1 lipca 2016 roku.

W przypadku złożenia wniosku od 2 lipca 2016 r., prawo do świadczeń będzie przysługiwać bez spłaty od miesiąca złożenia wniosku.

Świadczenie wychowawcze przysługiwać będzie na każde drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat bez względu na dochód rodziny. W przypadku starania się o wsparcie na pierwsze dziecko trzeba  spełnić kryterium dochodowe: tj. jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 zł netto lub 1.200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego w rodzinie.

Świadczenie wychowawcze przyznawane będzie na podstawie złożonego wniosku. Druk wniosku będzie do pobrania od dnia 15 marca 2016 roku w siedzibie Ośrodki Pomocy Społecznej ul. Powstańców Wielkopolskich 6. Wypełnione wnioski będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia 2016 roku w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej .Wnioski będą przyjmowane w godzinach urzędowania Ośrodka tj. od 7:00 do 15:00 ( w piątki do 14:30.)Istnieje możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną.

Wszelkich informacji  dotyczących  realizacji Programu 500+  można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich.

 


"Plastusiowy Pamiętnik"


GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ZŁOTNIKACH KUJAWSKICH INFORMUJE, IŻ W OKRESIE OD  STYCZNIA DO MARCA 2014 R. PROWADZI REKRUTACJĘ DO PROJEKTU ”PIERWSZE KROKI DO SUKCESU” WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.

POSZUKUJEMY KOBIET I MĘŻCZYZN CHĘTNYCH NABYĆ LUB PODNIEŚĆ SWOJE KWALIFIKACJE ZAWODOWE, NASTAWIONYCH NA ROZWÓJ OSOBISTY

OSOBY CHĘTNE PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO TUT. OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ POKÓJ NUMER 1.


"Mikołajki" z GOPS


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich w dniach 01.07.2013 do 31.07.2013 prowadził konsultacje społeczne. Sprawozdanie z wyżej wymienionych konsultacji zostało sporządzone na dzień 30 sierpnia 2013, uwag i wniosków nie zgłoszono.


Projekt "Pierwsze kroki do sukcesu" - ankieta


Konsultacje Społeczne


Zabawa mikołajkowa w Rucewku


Rekrutacja do projektu - Pierwsze kroki do sukcesu


Unieważnienie naboru na asystenta rodziny w ramach Resortowego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej
12 Kwietnia 2012

Unieważnienie naboru na stanowisko asystenta rodziny w ramach Resortowego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej

W zawiązku ze znowelizowaniem przez Sejmu ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i odroczeniem obowiązku zatrudnienia przez gminy asystenta rodziny do roku 2015 unieważnia się ogłoszony w dniu 10.04. 2012 r. nabór na to stanowisko pracy.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich ogłasza nabór na stanowisko Asystenta Rodziny w ramach realizacji Resortowego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej
10 Kwietnia 2012

Ogłoszenie tutaj.


Rekrutacja do projektu "Pierwsze Kroki do Sukcesu"
2 Stycznia 2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż w dniach  od 02 stycznia do 09 stycznia 2012 roku prowadzi rekrutację do projektu „Pierwsze Kroki do Sukcesu” na lata 2012-2013 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poszukujemy kobiet i mężczyzn chętnych nabyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, nastawionych na rozwój osobisty.

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do tut. Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich do pokoju nr 1.

Dnia 10 stycznia 2012 roku o godzinie 9:00 w sali USC tut. Urzędu odbędzie się spotkanie informacyjne z osobami zainteresowanymi.


OGŁOSZENIE!!!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotnikach Kujawskich wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Palczyn, Pęchowo, Dąbrówka Kujawska, Krążkowo informuje, iż dnia 20.09.2011 roku w godzinach od 11:00 do 14:00, na hali OSIR będzie wydawana żywność z Grudziądzkiego Banku Żywności dla osób zakwalifikowanych do tej formy pomocy.

Żywność będzie wydawana produktami, a nie jak, było do tej pory „miejscowościami”. Jednocześnie informujemy, iż żywność należy odebrać w dniu jej wydawania, osoby które bez uzasadnionej przyczyny jej nie odbiorą będą skreślane z list.

PROSIMY ZABRAĆ WŁASNE TORBY, BY USPRAWNIĆ WYDAWANIE ŻYWNOŚCI!!!

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  
 


  
     
  
on line: 8 odwiedzin: 6823586
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2018 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.