close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Piątek 14 Grudzień 2018 | Imieniny: Alfred, Izydor
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
    
Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Mierzwinie

 

W  sierpniu  2018 r. roku zakończyła się  budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Mierzwinie.

Projekt  pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Mierzwinie” jest realizowany w ramach Osi priorytetowej 4 Region przyjazny środowisku, działanie 4.2. Gospodarka odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 2020. Celem nadrzędnym projektu jest poprawa usług z zakresu infrastruktury wiejskiej. Głównym celem planowanej inwestycji jest stworzenie optymalnych warunków do selektywnej zbiorki i selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych a w rezultacie zwiększony udział odpadów zebranych selektywnie.  PSZOK stanowić będzie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli pozbyć się odpadów komunalnych, których zgodne z prawem pozbycie się, mogło dotychczas stanowić dla nich problem. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO-WAPNO BIS Sp. z o.o. z Inowrocławia.   Dofinansowanie  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi  85% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. 

________________________________________________________________________

Od   maja  2018 r. roku trwa  realizacja projektu pn.  „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Mierzwinie”.

Projekt jest realizowany w ramach Osi priorytetowej 4 Region przyjazny środowisku, działanie 4.2. Gospodarka odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 2020. Celem nadrzędnym projektu jest poprawa usług z zakresu infrastruktury wiejskiej. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO-WAPNO BIS Sp. z o.o. z Inowrocławia.  Dofinansowanie  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi  85% poniesionych kosztów kwalifikowalnych.  Planowane zakończenie robót budowlanych: sierpień 2018 rok.


15 maja 2018 roku w podpisana została umowa o powierzenie grantu na realizację projektu  pn „Kompleksowa Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Mierzwinie”. Wsparcie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 4 Region przyjazny środowisku, działanie 4.2. Gospodarka odpadami. Celem nadrzędnym projektu jest poprawa usług z zakresu infrastruktury wiejskiej. Głównym celem planowanej inwestycji jest stworzenie optymalnych warunków do selektywnej zbiorki i selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych a w rezultacie zwiększony udział odpadów zebranych selektywnie.  Szerszym celem budowy punktu przeznaczonego do zbierania i magazynowania odpadów komunalnych jest ich dalsze poddawanie odzyskowi i unieszkodliwieniu oraz poprawa jakości i stanu środowiska na terenie gminy. PSZOK stanowić ma miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli pozbyć się odpadów komunalnych, których zgodne z prawem pozbycie się, mogło dotychczas stanowić dla nich problem. Działanie takie powinno przyczynić się do zmniejszenia ilości tzw. dzikich wysypisk śmieci. Szacowania wartość projektu wynosi  1 529 484,83 zł; natomiast kwota dotacji – 848 022,62 zł. Planowany termin zakończenia realizacji zadania – 31 lipiec 2018 rok.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
  
 


  
     
  
on line: 8 odwiedzin: 7556857
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2018 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.